Derbas Sistemi

Anasayfa Derbas Sistemi

Lütfen 10-15 dakikanızı ayırarak sonuna kadar okuyun!

  • Çokmu mutsuzsunuz herkes her şey üstünüze mi geliyor.
  • Kurduğunuz  düşleriniz  hayal kırıklığına mı  uğradı!…
  • Hayatın tam ortasına tepe taklak düşmüş gibimi hissediyorsunuz  kendinizi.
  • Hayat en acı gerçeklerini birer birer çarpmaya mı başladı suratınıza.
  • Tüm inanç ve değerleriniz alt üstmü  oldu?…
  • Korku ,umutsuzluk ve güvensizliğin baş gösterdiği bir dönemden mi geçiyorsunuz..
  • Hiç bir şey istediğiniz gibi gitmiyor mu.
 • İlişkilerinizde hep ilgi gösteren sevilmek için elinden geleni yapıp ve bir türlü hak etiğiniz değeri göremiyor musunuz.
 • Biraz ilgi, alaka, sevgi görmek için her türlü saçmalığımı yapıyorsunuz.
 • Bir daha asla yapmam dediğiniz şeyleri sürekli yaparken mi kendinizi buluyorsunuz.
 • Belki de kendinizi inanılmaz çaresiz hissediyorsunuz, kapana kısılmış ve hiçbir çıkış yolu kalmamış bir hayat mahkumu gibi…
 • Zihniniz hiç susmuyor, bütün bu olanlar için kendinizi suçluyor, kendinize cezalar mı veriyorsunuz.
 • Yoksa sürekli zihninizde hayaller kurarak size yapılan haksızlıklarla ilgili, sürekli hayalinizdeki kişilerle kavga halindemisiniz?…
 • Belki de daha en baştan, siz çocukken anne babanızdan görmediğiniz ilgi ve sevgi üzerinden sınamaya başlamıştır hayat sizi…

Tüm bu problemler duygu, düşünce ve davranışlarımızı belirleyen Bilinçaltı Kodlarımızdan kaynaklanır. Bu kodların nedeni ise geçmişte yaşadığımız olaylar ve travmalardır.

Peki hayat size bir gün tekrar çocukluğunuza inip oradaki sorunları tek tek çözme şansını tanısaydı bu şansı kullanmak istemez miydiniz?

Korkmayın çaresiz değilsiniz. Tam size göre bir sistem geliştirdik.

 

Merhaba ben Hidayet BAŞBOĞA,

Yıllar süren araştırmalarımda psikoloji, uzak doğu öğretileri, kabalalar, ezoterik felsefeler, dinler, Amerika’da son yapılan bilimsel araştırmalardan tutun da tasavvufun kadim bilgilerine kadar pek çok sistem, yöntem, metot ve teknik araştırdım.

Pek çok eğitime ve seminere katıldım.  Psikolojik Danışmanlık Aile Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu ve Profesyonel Koçluk Eğitimleri aldım, Öğrendiğim her şeyi kendi üzerimde uyguladım. Kimileri başarılı oldu. Kimileri ise hiç başarılı olmadı. Tüm bunlar üzerinde yıllar boyunca analizler ve iyileştirmeler yaparak birazdan size detaylarını anlatacağım bir sistem geliştirdim.

Derbas sistemi, en başarılı NLP, EFT ,Regresyon Hipnoterapisi, Bütüncül psikoterapi ve bilinçaltı teknikleri harmanlanarak oluşturulmuş eşsiz bir sistemdir.

Derbas sistemi farklı kuram ve tekniklerin uyumlu bir şekilde, birlikte kullanıldığı bir terapi yöntemidir. Sorunların çözümü için gerektiğinde, birden fazla ekolden yararlanma temeline dayanır. Bir problemi ele alırken , farklı bir çok terapi yönteminden yararlanarak farklı bakış açılarından yardım alarak, daha kapsamlı bir değerlendirme ve çözümleme süreci geliştirir.

Sistemin detaylarını anlatmaya başlamadan önce biraz bilinç altından bahs edelim.
Bilinçaltı beynimizin, biz farkında olmadan bilincimiz dışı çalışan, bedenimizin istemsiz kaslarını yöneten, gece uyurken dahi vücut fonksiyonlarımızın çalışmasını sağlayan, beş duyumuzla algıladığımız her şeyi an be an kaydeden ve gerektiğinde kullanılmak üzere bilincin emrine veren bir parçasıdır.
Bilinç ve bilinçaltını daha iyi açıklamak için bir kaç örnek verelim. Mesela bilgisayar örneği; Bilgisayarın donanım dediğimiz kısmı bilinçaltı, bilgisayarda yüklü işletim sistemi ve programlar ise bilincin kendisidir. Bu programlar arasında bize hizmet eden iyi programlar olabileceği gibi virüsler ve trojanlar gibi zararlı programlar da olabilir. Bilinçaltı, bilgisayarın hafızası gibi, her türlü bilgiyi kaydeder ama bu bilgilerin nasıl kullanılacağı bilgisayarda yüklü işletim sistemine bağlıdır.
Bilgisayarla her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz ama nereye ulaşacağınız sizin seçiminizdir. Bilgisayar sadece sizin verdiğiniz komutları dinler. Bilgisayarınızın hafızası çok kuvvetli olabilir, işlemci hızı çok yüksek olabilir. Lakin eğer bilgisayarda virüsler ve trojanlar gibi zararlı programlar yüklüyse, bu hafıza ve işlemci kapasitesinden tam olarak yararlanamayabilir siniz
Mesela bilgisayarınıza bulaşmış trojanlar yüzünden, internete girdiğinizde sizin istemediğiniz sayfalar açılabilir. Bu virüs ve trojanlar doğduğumuz andan itibaren bilincimize yerleşen ön yargılara, kötü düşüncelere, yanlış inanışlara veya fobilere benzetilebilir.
Mesela çocukluğundan itibaren zengin olmanın kötü bir şey olduğu, zenginlerin sadece haksız para kazanarak zengin oldukları gibi yanlış bir inanca sahip birisi, zengin olmak istese bile hedeflerine ulaşamaz çünkü bilinç programına yerleşmiş bu yanlış inanç virüsü, bilinçaltı bilgisayarı tarafından kabul edilmiş ve zengin olmaya yönelik fırsatlar bilinçaltı tarafından görülmemektedir.
Mesela çevresel faktörlerin etkisiyle beceriksiz ve yeteneksiz bir insan olduğuna inandırılmış bir bilinç, bilinçaltını etkiler ve bilinçaltı her olayda buna uygun davranır. Bilinçaltı nasıl beceriksiz olunabileceğine dair her türlü bilgiye de sahiptir çünkü.
Gerek çocukluk gerekse de ergenlik ve sonraki erişkin yıllarınızda yaşadığınız tüm travmalar ve mutsuz olaylar bilinçaltınızın derinliklerinde hatalı kodlar oluşturur.  Bilgisayar örneğindeki virüs ve trojanlar gibi  bundan sonraki süreçte sağlıklı düşünmenize engel olurlar.
    Gerçeklere bakış açınız çarpıklaştığı için zihninizde uyanan düşünce ve duygular da çarpıklaşır ve olumsuz hale gelir. Bu olumsuzluk sizi hayattan zevk almayan, kaygı dolu ve geleceğe dair ümitsiz bir insan haline getirir.

Artık yeni inançlarınız kişiliğinizin bir parçası haline gelerek hatalı inanç kodlarına dönüşecektir. Özgür iradenizle karar verdiğinizi sandığınız ilişki, kariyer ve hayata dair tüm seçimleriniz dahi Bilinçaltınızın kodlarına göre verilecektir.

Peki birlikte uygulayacağımız sistem nedir?

Derbas sistemi geçmişte yaşadığınız olaylar sonucu oluşan ve bugün sizi mutsuz ve hareketsiz kılan hatalı inanç kodlarınızı tespit ederek hem bilinç hem de bilinçaltı seviyelerinde bu kodların kırılmasını ve mutluluğunuzun kalıcı olmasını sağlar.

Uygulayacağımız Derbas sistemi pek çok farklı, bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemin doğru sırayla ve doğru zamanlamayla uygulandığı bir sistemdir. Yukarda saydığımız tüm problemleri kolaylıkla ortadan kaldırabileceğimiz bir metottur.

Sorununuzu tespit etmemizin hemen ardından, size özel bir bilinçaltı programlama mp3 hazırlanarak size gönderilecek. Bu mp3’ü her gün dinleyerek bilinçaltı programlama sürecinizi çalışma yapmadığımız günlerde de devam ettireceksiniz. Böylece günden güne temizlenmekte olan bilinçaltınıza sizi mutlu bir hayata taşıyacak, yepyeni bir program yükleyeceğiz

Peki Derbas sistem nasıl işliyor?

✓ Bireysel Seanslar(Telefonla veya merkezimizde yapacağımız  hafta da 1 gün 1 saatlik seanslar)

✓ Bilinçaltı Programlama Çalışmaları (Adınıza ve sorununuza Özel hazırlayacağımız mp3 ses kayıtları Telkinler)

✓ Eft Uygulamaları( Duygusal Özgürlük Teknikleri)  Yaşamış olduğunuz sorununuzla ilgili ataklar geldiğinde, size öğreteceğimiz bir kaç eft vuruşlarıyla O an sorununuzun üstesinden rahatlıkla gelebileceksiniz.

✓ Meditasyonlar(kendinizi iyi hissedecek negatif duygularınızdan arınacağınız meditasyonlar)

✓ Olumlamalar(Olumlamalar ve Vizyon Çalışmamızdan sonra kişi ne istediğine karar verir ve bilinçli tohumlar eker bilinçaltına)

Derbas sistemi Nerelerde Kullanılır?

Geçmiş Travmaların Giderilmesi;

Travma, günlük yaşantımızda sık kullanılan kelimeler arasına girmeye başlarken, sadece stres düzeyini arttıran olaylara verdiğimiz ad olabilmekte; buna karşın, günlük rutini bozan, ani ve beklenmedik bir şekilde gelişen, dehşet, kaygı ve panik yaratan, kişinin anlamlandırma süreçlerini bozan olaylar, travma tik yaşantılar olarak tanımlanabilmektedir.

Yaşanmış bir trafik kazası, bir doğal afet (deprem, sel, vb.), taciz, daha zorlayıcı bir yaşantı, on beş yıllık evlilikte atılmış ilk tokat travmaya örnek oluşturabilmektedir.

Bir olayın geçmişin  travmasına dönüşmesinin en önemli işareti  çok yoğun ve ağır duyguların normal yaşanmışlıkları yani şimdiki anı düzgün bir biçimde yaşamayı engellemesi ve ruhta ağır izler bırakmasıdır.

Yaşamın içinde bir yara alıp onu geçmişinde travma olarak bırakan kişi o travmayı hatırlatan olaylarla geçmişte kaydettiği olayın kendisine yakın bir acıyla karşılık verir. Geçmişteki travma anı unutulsa da beden tepkisel olarak o travmayı unutmaz ve bu güne bu şekilde taşır. Travma sahibi kişilerin şu anda yaşanan bir olaya verdikleri cevaplar olması gerekenin çok üstünde ve tepkiseldir.

Geçmişin travmalarını üstünde taşıyan kişilerin bir çoğu geçmişte sıkışıp kalmış olduklarını fark etmezler. Geçmişte yaşadıkları o dehşeti geride bırakmaya dair yoğun bir çabaları olsa da bir olayla karşılaştıklarında aynı duygu yoğunluğunu şu anda yaşıyormuş gibi hissederler.

Travmalar üzerine çalışmış bazı uzmanların ortak deneyimi geçmişten travma yükünü taşıyan kişilerin içe dönüş, davranış değiştirme veya akıl yürütme gibi yöntemlerle değil, tam tersine hipnotik ve terapi yöntemlerine cevap verdiğidir. Yani geçmişin travmalarını, hipnotik bir trans durumunda yeniden canlandırmayla çözümlenebildiği anlaşılmıştır. Zihinlerinde o ağır travmanın izlerini taşıyan kişiler eskiden yaşanmış deneyimler, zihinlerinde güvenli bir ortamda yeniden canlandırıldığın da, geçmişte yaşadıkları travmalar sonucu oluşan ve bugün onları mutsuz ve hareketsiz kılan hatalı inanç kodlarını tespit ederek hem bilinç hem de bilinçaltı seviyelerinde bu kodların kırılmasını ve mutluluklarının kalıcı olmasını sağlar. en sonunda da o kötü deneyim mutlu sonla hayal edildiğinde yaşamlarını kaldığı yerden devam edebileceklerini fark ederler.

Derbas sistemiyle geçmişten gelen o ağır travmanın kişide kayıtlı olduğunu ve ileşmesi için güvenli bir ortamda eskiden yaşamış olduğu aynı kaos deneyimini yeniden canlandıracak bir trans haliyle çözülebileceğini gayet iyi gözlemlenmektedir

 

İlişki problemleri;

İlişki problemleri çok çeşitli olabilir, en yaygın görülen ilişki problemlerinden bazıları şunlardır;

1- İletişimsizlik

2- Ebeveynlerini ilişkiye dahil etmek

.3- Cinsel ihtiyaçları karşılamama

4- Özel alan tanımama

5- Hayatı paylaşamama

6- Güvensizlik

7- Ortak gelecek

Derbas Sisteminde öncelikle kişinin yaşadığı ilişki probleminin kök sebebi bulunur ve ardından Bilinçaltı çalışmalarıyla kesin ve kalıcı olarak giderilir.

Değersizlik Duyguları;

Değersizlik duygusu: kişinin kendisini toplum içerisinde veya içsel olarak önemsiz görmesi, genel olarak varlığının bir değer taşımadığı inancına sahip olmasıdır. Değersizlik hissini yaşayan bir birey, kendisini bilinçaltı düzeyde toplumdaki diğer insanlardan daha aşağıda görmektedir. Kişinin tüm hayat kalitesini derinden etkiler. İş ve Aile ilişkileri de dahil olmak üzere kişi hayatındaki tüm ilişkilerinde sorunlar yaşar. Derbas Bilinçaltı çalışmaları ile tamamen giderilmesi mümkündür.

 

Korku, Kaygı, Endişe problemleri;

Kişinin gerçek veya sanal birçok şeyden aşırı kaygı duyma halidir. Bu korkular bazen kendisinin veya sevdiklerinin başına bir şey gelmesi, bazen gelecek kaygıları, bazen kaybetme korkuları, bazen de tamamen anlamsız takıntılar olabilir.  Sürekli olarak aşırı Korku ve Kaygı durumu içinde olan bir insanın mutlu, huzurlu ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmesi söz konusu olamaz. Kişiden kişiye ve problemden probleme değişmekle birlikte Korku, Kaygı ve Endişe sorunlarının Derbas sistemi  Yöntemiyle çözülmesi ortalama 2-4 ay sürmektedir.

Özgüven Eksikliği;

Etrafınızdaki kişilere istemediğiniz bir konuda hayır diyemiyor, ilişkilerinizde sınır koyamıyor, sosyal ortamlarda bulunamıyor, kendinizi değersiz ve yetersiz hissediyorsanız özgüven eksikliğiniz olabilir.
Özgüven eksikliğinin önemli psikolojik sorunları tetikleyebildiği özgüven eksikliği temelinin, çok küçük yaşlarda atılmaya başladığını söyleyebiliriz.
Özgüven duygusunun zamanla zarar gördüğünü, “Çocukluktan beri bilinçli ya da bilinçsizce bazı davranışlar sergileriz ve her davranışımıza karşı çevremizdekilerden özellikle ailemiz tarafından geribildirimler alırız. Çevreden aldığımız tepkileri değerlendirir ve yaptığımız şeyin iyi ya da kötü olduğuna dair bir sonuca ulaşırız. Çocuk, bir davranış gösterdikten sonra çevresi tarafından takdir, sevgi ve saygı alıyorsa, kendisinin değerli ve yeterli olduğuna inanır. Bunun aksine çocuk, çevresinden sürekli eleştiri ve ceza alıyorsa kendisinin; kötü, beceriksiz ve yetersiz biri olduğuna dair bir inanç geliştirecektir. Böyle durumların ve davranışların birçok kez tekrarlanması yoluyla çocuk kendini değersiz, yetersiz görmeye başlayacaktır ve yanlış yapma, eleştirilme korkusu yaşayacaktır. Özgüveni eksik veya yetersiz bir insanın kaliteli bir yaşam sürdürmesi mümkün değildir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte Derbas  Sistemiyle Özgüven Eksikliği problemleri 2-3 ay gibi kısa bir sürede tamamen giderilebilmektedir.

Depresyon;

Depresyon hayatımızda karşılaştığımız kayıplar, bizi derinden sarsan hastalıklar, aile yapısının bozulması, ihmaller gibi bir çok soruna verdiğimiz tepkidir.

Dolayısıyla depresyonun geçmişte yaşadığımız travmalarla ve olaylara yüklediğimiz anlamlarla doğal bir ilişkisi vardır.

Depresyon kişinin önce psikolojik sağlık durumunu sonrasında da fiziksel sağlık durumunu alt üst eder. Uzun süreli depresyonlar kişide birçok yeni hastalıklar çıkmasına sebep olur. Depresyon ciddi bir sorundur ve mutlaka giderilmelidir. Derbas Sistemiyle tamamen giderilebilir.

Öfke, Nefret ve Suçluluk Problemleri;

Bir kişinin kendine veya bir başkasına karşı duyduğu, geçmişten gelen veya hala var olan bir öfke ve/veya nefret duygusu aslında en çok kişinin kendisine yüktür. Öfke/nefret duyduğu insanın çoğu zaman bundan haberi bile olmaz. Uzun süreli hissedilen öfke ve nefret duyguları kişinin hem yoğun mutsuzluk yaşamasına hem de uzun vadede bir çok hastalığın vücudunda vuku bulmasına sebep olur. Mutlaka giderilmeli ve kişi rahatlatılmalıdır. Kişinin geçmişte yaşadığı travmaların sayısına ve boyutlarına göre birkaç Derbas seansında rahatlıkla giderilebilir.

Suçluluk ya da Pişmanlık Duyguları;

Kişinin geçmişte yaşadığı olaylar, yaptıkları veya yapamadıkları için yoğun pişmanlık ve/veya Suçluluk Duyguları yaşaması durumudur. Çok yıkıcı bir duygudur. Uzun vadede birçok hastalığa davetiye çıkarır. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için mutlaka giderilmesi gereklidir. Derbas Sistemi ile kişiden kişiye ve olaydan olaya değişmekle birlikte birkaç seansta kolayca halledilebilir.

Yukarıda yazılı problemlerden birini veya birkaçını yaşıyorsanız ve artık kurtulmanın zamanı geldi diyorsanız tek yapmanız gereken şey aşağıdaki butona tıklayarak başvuru formunu doldurmak. Girdiğiniz tüm bilgiler %100 gizli kalacaktır.

Seanslarımız Diyarbakır  içindeki danışanlarımızla Diyarbakır’daki  ofisimizde yüz yüze veya telefonla, Diyarbakır  dışındaki danışanlarımızla telefonla yapılır. Seansların yüz yüze veya telefonla yapılması etkisini kesinlikle değiştirmez.

Dikkat: Derbas Sistem Bilinçaltı Çalışmaları kişilerin geçmişte yaşadıkları olaylar, deneyimler, yanlış inanç kodları ve travmalarından kaynaklanan sorunlarının tespiti ve çözümü amaçlıdır.  Yapılan tüm terapiler koçluk çalışmalarıdır tıbbi tedavi amaçlı kullanılmamaktadır. Tüm  rahatsızlıklarınız için ilk önce doktorunuza danışınız.

Peki Bu Çalışmanın Bedeli Nedir?

Klasik terapi ve çözüm yöntemleriyle bu tür problemlerin çözümü yıllar alabilmektedir. Zaman aralığı uzadıkça da hem fiyatlar ödenmesi güç rakamları bulabilmekte hem de kişilerin problemlerinden kurtulacaklarına dair motivasyon ve inançları gitgide tükenmektedir. Derbas Sistemi size hem zamandan hem de paradan tasarruf ettirir. Toplam maliyetlere bakıldığında en ekonomik ve en hızlı çözüm yöntemidir. Çalışmanın kaç seans süreceği öngörüşüme sırasında belirlenir. Ortalama çalışma süresi 4-8 seanstır.

Derbas® Sistemi Ücretleri:

Tek Seans: 400 TL

4 Seanslık (1 Aylık) Paket:
1600 TL
yerine, 1200 TL

8 Seanslık (2 Aylık) Full Paket:
2400 TL yerine,  1990 TL

Kredi kartlarına 9 aya kadar taksitlendirme imkanımız bulunmaktadır.

(Fiyatlarımız kontenjanlarımıza göre değişiklik göstermektedir ve yukarıdaki fiyatlar kısa bir süre için geçerlidir. Fiyat değişiminden etkilenmemek için hemen şimdi başvurun.)

 

Şimdi lütfen biraz düşünün, gelecek aylarda veya önümüzdeki 5 -10 yıl içinde ilişki, kariyer ve hayata dair tüm seçimlerinizde kendinizi hangi noktada görmek isterdiniz nasıl bir ruh hali içinde olmak isterdiniz.

Bu arzu ve hayallerinize ulaşmak için sizi motive eden nedir?…

Peki kendinizi görmek istediğiniz, yerden ve sizi mutlu olmaktan alı koyan ne tür sebep veya sorunlarınız var.

Peki sizi arzu ve  hayallerinize ulaşmayı engelleyen sorun veya sıkıntılarınız ortandan kalktığında, veya bu sorun veya sıkıntılara karşı bakış açınız değiştiğinde ve artık size engel değil de, sizi motive eden birer ders, anı  haline gelselerdi hayatınızda neler değişirdi?..

Peki böyle bir sorun veya sıkıntınız olmadığında,  sizin dışınızda ailenize, arkadaşlarınıza, sevgili veya eşinize  nasıl etkileri olurdu?…

Bundan 5-10 yıl sonra yaptıklarınızdan dolayı değil, yapmadıklarınızdan dolayı pişman olacaksınız. Ama o zaman bir şeyler için çok geç kalmış olabilirsiniz.

İzin verin, tüm problemlerinizi çözmenizde size yardımcı olalım.

Şimdi sizi üzen, mutsuz eden ve size acı veren ne kadar probleminiz varsa bunlardan kurtulmak için şu anda bir fırsatınız var.

İlk günden itibaren enerjinizin daha yüksek ve daha mutlu olmanız için size yardımcı olmamıza izin verin.

Çok geç olmadan ve daha fazla mutsuzluk, acı yaşamamak için en azından bir kez olsun kendiniz için iyi bir şey yapın.

 Problemlerinizden Kurtulduğunuzda…

✓ Hayattan çok daha keyif alan, çok daha mutlu ve yaşama çok daha fazla bağlı biri olursunuz.

✓  Çok daha özgüvenli, çok daha enerji dolu bir insan olursunuz.

✓ ilişki, kariyer ve hayata dair tüm seçimlerinizde artık kendinizden emin ve çok daha doğru kararlar verirsiniz.

✓  Geçmişin yükünü, stresini ve öfkesini üzerinizde taşımayan, anda yaşamaktan keyif alan biri haline gelirsiniz.

✓  Artık ilişkilerinizde ilgi talep eden değil, ilgi gören biri olursunuz.

✓  Yani kısacası hayatınızın kontrolünü elinize alırsınız.

Üstelik bunları yaparken hiç zorlanmayacaksınız, son derece doğal, rahat bir şekilde hayatınızı keyfini Çıkaracaksınız…

Derbas Sistemi Tanıtım videosu.

74 Paylaşımlar

2 yorum

 • Hidayet bey ile çalışma yaptım. Benim yanlızlık korkum ve güven sorunum vardı. Ama yaptığımız çalışmalarla bu korkumu aştım. Çevremdekiler de benim artık daha özgüvenli ve kararlı olduğumu söylüyor. Hidayet beye çok teşekkür ediyorum.

 • Merhaba oncelikle hidayet hocam size sonsuz tesekürlerimi iletiyorum hayata pozitif düşünmeme ve yaşama bakış açımı olumlu bir şekilde değistirip yardımcı olduğun için evet benim kronikleşmiş çocukluk döneminden kalan travmatik sorunlarim vardı, bu sorunlardan dolayı içine kapanik enerjisi düsuk nerdeyse a sosyal birine dünüşmüştüm hidayet hocam sizin yaptığınız çalısma ve uyguladığınız terapileri sayesinde hayata bakış açım adeta yeniden şekilendi daha pozitif daha mutlu ve enerjisi yüksek biriyim size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir